جشنواره ملی زن و علم
دبیر جشنواره زن و علم

اولین نشست شورای سیاستگذاری جشنواره ملی زن و علم برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ این نشست صبح دیروز، یکشنبه ۲ دی ماه ۹۷ در دفتر معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برگزار شد. دکتر غفاری طی سخنانی با اشاره به اینکه این جشنواره با هدف تجلیل و تکریم از تلاش های ارزشمند بانوان نخبه علمی و دانشگاهی برگزار می شود خاطر نشان کرد: شخصیت زنده یاد مریم میرزاخانی می تواند الگویی برای بانوان کشور باشداز این رو باید زمینه ای ایجاد شود که کلیه بانوان دانشگاه در همه گروه های سنی و در زمینه های مختلف امکان حضور داشته باشند

وی هفته بزرگداشت مقام زن را فرصت مناسبی برای برگزاری این جشنواره ارزیابی کرد و افزود: بایستی از تجارب و مستندات دوره نخست این جشنواره بهره برداری لازم صورت پذیرد.

در ادامه محمدهادی عسکری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی طی سخنانی توجه به مقولات فرهنگی و اجتماعی در انتخاب برگزیدگان جشنواره را از مهم ترین ویژگی های این دوره از جشنواره عنوان کرد و افزود: از آنجا که ایده دانشگاه اجتماعی از اصلی ترین محورهای معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در دوره فعلی به شمار می رود، برگزاری چنین رویدادی می تواند بسترساز کنشگری بانوان نخبه دانشگاهی در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی نهاد دانشگاه به شمار آید.

وی ادامه داد: شخصیت محوری زنده یاد مریم میرزاخانی به عنوان یک بانوی نخبه فعال در عرصه علم و اجتماع می تواند موجب افزایش انگیزه و روحیه تلاش بانوان کشور قلمداد شود.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تعامل وزارت علوم به عنوان دستگاه حاکمیتی و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به عنوان دستگاه سیاستگذاری در برگزاری این جشنواره را از نکات مثبت این رویداد عنوان نمود و اظهار امیدواری کرد این تعامل سازنده بتواندمنجر به ارتقای سطح کنونی جشنواره گردد.

در پایان جلسه حکم خانم دکتر آلا عنایتی به عنوان دبیر جشنواره به وی اهدا شد.

گفتنی است براساس برنامه ریزی های صورت گرفته دومین جشنواره ملی زن و علم در هفته اول اسفندماه سال جاری در دانشگاه تهران برگزار می شود.

دبیرخانه جشنواره

منطقه سربرگ نوار کناری خود را در حال حاضر خالی است. عجله کنید و اضافه کردن برخی از ویدجت.