جشنواره ملی زن و علم

ایرنا: داوری دومین جشنواره مریم میرزاخانی آغاز شد

آلا عنایتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا، افزود: روند داوری های علمی از هفته جاری آغاز و داورانی در حوزه های شش گانه علوم کشاورزی و دامپزشکی و محیط زیست، علوم پایه، علوم پزشکی، علوم انسانی، فنی مهندسی و هنر معین شدند.
وی یادآور شد: این رویداد ملی با هدف تجلیل از زنان نخبه و فعال علمی، فرهنگی و اجتماعی توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با همکاری معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و همچنین برخی نهادهای مسئول در قالب یک بخش رقابتی برگزار می شود.
عنایتی در مورد شرایط سنی داوطلبان شرکت کننده در این جشنواره، خاطرنشان کرد: داوطلبان در سه رده سنی زیر ۴۰ سال، ۴۰ تا ۶۵ سال و بالای ۶۵ سال تا پایان امروز ۱۵ بهمن ماه می‌توانند در جشنواره شرکت کنند.
به گفته عنایتی، ارزیابی علمی داوطلبان با تأکید بر شاخص هایی از قبیل دریافت جوائز ملی و بین المللی، ابداعات و اختراعات، طرح های علمی برجسته، کتاب، مقالات، تعاملات علمی بین المللی و سایر موارد انجام می شود.
وی در مورد دیگر شاخص ها، توضیح داد: فعالیت های شاخص در زمینه کارآفرینی، برجسته اجتماعی، برجسته و داوطلبانه فرهنگی، خیریه، محرومیت زدایی از مناطق محروم، قرآن پژوهی، ایثار و فداکاری، محیط زیست، فعالیت در زمینه گسترش تمدن ایرانی اسلامی و گسترش زبان فارسی در زمینه تخصصی از دیگر شاخص های دیگر این جشنواره است.
دبیر دومین جشنواره ملی زن و علم با بیان اینکه فرایند ارزیابی و داوری در این جشنواره براساس مستندات دریافتی است، اعلام کرد که برگزیدگان نهایی این جشنواره ۳۰ بهمن ماه مشخص و مراسم اختتامیه نیمه اول اسفندماه برگزار می شود.
به گفته وی، در جشنواره نخست زن و علم، صرفاً اعضای هیأت علمی و دانشجویان پست دکتری امکان شرکت در این جشنواره را داشتند اما امسال این محدودیت ها برداشته شد و داوطلبان در مقاطع مختلف تحصیلی حتی از سایر دستگاه ها مانند معلمان و دانش آموزان به استقبال این جشنواره آمدند.
دبیر دومین جشنواره ملی زن و علم خاطرنشان کرد که داوطلبان نامزدی دریافت جایزه مریم میرزاخانی تا پایان شامگاه امروز دوشنبه به منظور ارائه مستندات خود از طریق سامانه جشنواره به نشانی الکترونیکی farhangi.msrt.ir/fa/page/1094 مراجعه کنند.

دبیرخانه جشنواره

منطقه سربرگ نوار کناری خود را در حال حاضر خالی است. عجله کنید و اضافه کردن برخی از ویدجت.